O mnie

Zdjęcie

Agnieszka Wałek, ur. 13 sierpnia 1998 w Oławie. Jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Kopystyńskiego we Wrocławiu i technikiem graficznym. 

Ilustratorka książek, malarka, miłośniczka książek i przyrody, politeistka, którą fascynują alegorie, starożytna symbolika kultur i doświadczenia mistyczne starożytnych i współczesnych wyznawców religii politeistycznych.

Twórczyni poprzez swoją wrażliwość, świadomość i wyobraźnię, zwraca się w stronę tajemnicy natury i kosmosu by w pełni uznania pozwolić przemówić rządzącym nimi pradawnym siłom.

Realizm magiczny prezentowany w portfolio składa się z archetypów ujętych techniką malarstwa cyfrowego (digital painting); są oniryczne, magiczne, sugestywne. Jak ryba w wodzie czuje się również tworząc ilustracje w klimatach fantasy czy z elementami mitologii.

W 2022 roku zostały wydane dwie anglojęzyczne książki autorów Lyn Brandwood „Labyrinth Walking the Radiant Path” i Charles’a Godfre’a Lelanda „Witch Ballads” wydawnictwa Bibliotheca Alexandrina, do której Agnieszka tworzyła okładkę i ilustracje.

Tworzenie obrazów, w można by przypuszczać niszowej tematyce mimo wszystko sprawiło, że zaczęła otrzymywać zamówienia do świątyń w postaci herbów reprezentujących konkretny kult czy bóstwo. Malowane były techniką akrylową na podobraziu i są objęte tajemnicą. Wiele tradycyjnych obrazów wisi również w mieszkaniach samych kapłanów i arcykapłanów „starych” religii.

Jednak warto podkreślić, że autorka nie ogranicza się w tworzeniu ilustracji do wybranej niszy, lecz otwiera się i doskonale odnajduje we współpracach odbiegających od niszy. Wraz z ilustratorem Piotrem Orleańskim współpracowała przy tworzeniu oprawy graficznej do wojskowej edukacyjnej gry karcianej „Koła i Gąsienice” które autorem jest kapitan Pawłem Romek. Grę można zamówić kontaktując się z twórcami.